четвер, 14 травня 2020 р.

Книги, що надихають для дівчаток 13-16 років

Рефлексувати над тим, що відбувається у тобі та навколо тебе, досліджувати й приймати свою тілесність і сексуальність, вчити історію і намагатися пояснити/розхитати/подолати «норми», «стереотипи» й «традиційні цінності», якими патріархальне суспільство обмежує свободу жінок і дівчат – приблизно про це розповідає книжка Анни Хьоґлунд «Бути мною».
Для дівчат ця ілюстрована повість, а вірніше її головна героїня, тринадцятирічна Руса, може стати такою собі подругою-помічницею, яка переконає позбутися сорому й нарешті спробувати відкрити собі себе. Подруга, яка не переконуватиме в правильності тих чи інших рішень, але спонукатиме замислитися та бути свідомішою своїх життєвих виборів, покаже приклад подолання страху говорити про своє тіло, що надзвичайно важливо тоді, коли його намагаються загарбати й об’єктивувати інші.

Анна Хьоґлунд Бути мною / текст та ілюстрації Анни Хьоґлунд / переклад з швед. Юлії Юрчук. – Київ:Видавництво, 2016. – 84 с.
Дівчачі книжки, пригоди, добірка феміністичних книжок, 8 березня, Міжнародний день прав жінок, книжки про дівчат, симона де бовуар, друга стать, основи, коко шанель, коко та маленька чорна сукня, агата містері, флавія де люс, солоденьке на денці пирога, що читати дівчатам, анна хьоґлунд, це серйозно, комікси, фріда кало, міранда

Це серйозно! Антидепресивна книжка для дівчат, Сара Андерсен

14+*
Комікс Сари Андерсен також нагадує добру тітоньку фею американську подругу, яка рятує тебе від гніту жорстких соціальних конструктів, заспокоює й переконує у тому, що з тобою все нормально, що не ти божевільна, а світ, що твоя зона комфорту може бути всюди, де тобі заманеться. Щоправда, на відміну від скандинавки Руси, подруга ця має неабияке почуття гумору й руйнує міфи та стереотипні уявлення про дівчат, дорослішання, щастя, успішність і тому подібне з легкістю, якій можна тільки позаздрити.
Увесь комікс Сари Андерсен не має цілісного сюжету, а є набором коротких мальованих історій із життя героїні-авторки. На щастя для підлітків, дорослих і усіх-усіх ці комічні й дотепні історійки охоплюють різноманітні сфери життя й торкаються великої кількості буденних-вічних-унікальних-глобальних проблем, причина яких так часто прихована у банальній невідповідності штучним ідеалам, що їх невпинно конструює наше суспільство.

Сара Андерсен Це серйозно! Антидепресивна книжка для дівчат у малюнках Сари Андерсен. – Харків: Віват, 2016. – 112с.
Дівчачі книжки, пригоди, добірка феміністичних книжок, 8 березня, Міжнародний день прав жінок, книжки про дівчат, симона де бовуар, друга стать, основи, коко шанель, коко та маленька чорна сукня, агата містері, флавія де люс, солоденьке на денці пирога, що читати дівчатам, анна хьоґлунд, це серйозно, комікси, фріда кало, міранда

Друга стать, Сімона де Бовуар

16+*
Прочитати знаменитий двотомник Симони де Бовуар варто з багатьох причин, у чому якнайкраще переконує стаття Ірини Ніколайчук Сімона все пояснить: 10 уроків для тінейджерок від авторки «Другої статі». Але тут згадаємо лише кілька причин неодмінно прочитати цей двотомник.
Отже, по-перше, «Друга стать» – це класика світової філософської думки, написана просто, цікаво (!), доступно та зрозуміло навіть для школярів-школярок.
По-друге, це один із ключових текстів першої хвилі фемінізму, який і досі не втрачає актуальності.
По-третє, Сімона де Бовуар у цій книзі розповідає про, на жаль, знайомі кожній дівчині досвіди – про гноблення та дискримінацію, про привілеї, якими патріархальний світ намагається заманити жінок у пастку, про причини та наслідки чоловічої агресії, про саму нерівність, через яку жінкам відводиться другорядна роль у світі.
По-четверте, з цієї книжки можна розпочати досліджувати теорію фемінізму.
По-п’яте, читаючи його, можна знайти чимало корисних для себе відповідей-пояснень-порад на щодень.
По-шосте, свіженьке перевидання виглядає дуже симпатично – стильно, жіно й молодіжно.


Немає коментарів:

Дописати коментар