середа, 28 квітня 2021 р.

Від прадіда до правнука

Закінчилася публікація нового роману Василя Івановича Кравчука написана ним в останній період його життя.Це почальна історія перетворення колишнього сільського парубка в почесного жителля міста. Ми можемо ознайомитися з романом "Від прадіда до правнука" в районній газеті Зоря Надгориння. Початок у номерах 48-53,2020 року та номерах 1,3-12, 2021р. А зараз згадаємо його інші твори.

субота, 24 квітня 2021 р.

Фото до українських писанок

Українські писанки.

Незабаром Великдень і звичайно хочеться згадати про писанки. Дивні чудові, прекрасні, чарівні, надзвичайні. Саме так висловлюються люди, коли бачать наші весняно - велекодні писанки.Тому не дивно, що вони сприймаються як символ України. Разом з рушниками, вишиваними сорочками писанки є однією з найдавніших галузок нашого народного ужиткового мистецтва. Абсолютна більшість орнаментів українських писанок, безперечно, прадавнього походження, і всі вони мали конкретний зміст. Згадаймо слова Тараса Шевченка: Село на нашій Україні - Неначе писанка село... Це чи не найавторитетніша оцінка мистецької вартості писанок. Довічна ж слава нашим пращурам, які творили й берегли оцю красу! Довічна слава українським писанкам і тим, хто далі їх творить! Писанки учнів 2 класу,які творили разом з Людмилою Прокопивнюк.
Не я б'ю - верба б'є, За тиждень - Великдень, Будь дужий, як вода, А багатий, як земля! Вербна неділля, відзначається за тиждень до Великдня. Вербна неділля - таку назву має велике церковне свято Вхід Господній в Єрусалим. Зі святом вас шановні колеги!!!

пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

Чорне крило Чорнобиля.ж

Життя...Пам'ять... Спогад... Спогад про той час, що минув, про ті чи інші події примушують аналізувати вчинки, події, факти.Чи той час, що канув у вічність залишивши добрі чи болючі спогади. Чорнобиль... Оде лише слово і оживають в пам'яті ті дні і події, змішані зі страхом і болем. 35
років цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади. Минають роки, десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме всіх тих, кого він зачипив своїм крилом.

вівторок, 20 квітня 2021 р.

23 квітня Всесвітній день книги та авторського права.

Людина бачить у книзі магічну силу,здатну схвилювати, розгнівати, відповісти на запитання,що виникають, розбудити нові емоції.Є книги-друзі,книги-бійці,книги-наставники. Один раз зустрівши,людина не розстається з ними ніколи. Як до живих джерел глибоких,ми припадаємо до книг.Черпаємо снагу,неспокій та нездоланну правду з них.Нас поведуть вони у мрію,щоб розпізнати суть буття.Прийдешні нам шляхи відкриють і стануть школою буття.До уваги книги світових авторів і нашого земляка Кравчука Василя Івановича.

понеділок, 19 квітня 2021 р.

Збереження природи.

З того часу, як людина стала господарем планети Земля, її діяльність обумовила зміни довкілля. Сторіччями люди вирубували ліси,забрюднювали довкілля, полювали на тварин,жодної хвилини не замислювалися над наслідками своїх дій. Якщо ми не присвятимо більше зусиль порятунку природи,що гине, то прийдешнім поколінням,можливо,доведеться вивчати природу лише за природничо -науковими фільмами.Пропоную докладніше ознайомитись з такою книгою завітавши до бібліотеки.

неділя, 18 квітня 2021 р.

Земля стогне від горя і гніву

Вмійте природу любити,кожній стеблинці радіти. Людино мила! Людино добра!Не рви трави товсті жмутки,не рви в букети квіти, все, що навколо бачиш ти, рости повинно й жити.Дерева, друже, не ламай вони твої легені. В природу із добром іди. Вона тобі як мати.Щасливі ми, що зростаємо серед неповторної природи. Бережімо її.

четвер, 15 квітня 2021 р.

Фото до символів України
Народні символи України. Українці мають свої символи, які споконвіку шанують і бережуть. Один із символів Рідна хата - наша берегиня. Вона зігріта теплом материнської любові,осяяна мудрим усміхом батька. Наступний стмвол життя - Хліб. З давних-давен він у великій пошані.Споконвіку хліб називали святим. Українські рушники! Хто з вас не бачив його? Він пройшов крізь століття й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей. Яке це диво - українська пісня! То живий скарб,що йде від покоління до покоління, несучи радість чи смуток чаруючи людську душу, даючи їй силу й натхнення. Верба і калина.Недаремно кажуть "Без Верби і Калини нема України". Український віночок- не просто окраса, а й оберіг.Віночок є неодмінною ознакою національного українського одягу. Лелека- символ любові до рідної землі.Існувало повір'я: в кого оселився на хаті лелека-тому щастя буде довіку.

середа, 14 квітня 2021 р.

Презентація нової книжки для учнів 4-6 класів. Автор Люсі Деніелс "Історія порятунку". Про трьох друзів, які знахадять поранене лисення та проводять власне розслідування, з'ясовуючи обставини, що завдали лисячій родині лиха. Але чи вдасться повернути їм лисеня
додому? Ви дізнаєтеся прочитавши книжку.

понеділок, 12 квітня 2021 р.

Записник бібліотекаря. Вчіться у героїв книжок любити нашу українську землю - її лани,ліси, міста і села, її небо, її річки, її мову і мистецтво. Багатьох письменників уже немає на світі,але ми чуємо їхні голоси, вони звертаються до нас - голоси Тараса Шевченка,Лесі Українки,Панаса Мирного, Марка Вовчка. Прислухайтесь до цих дружніх голосів. Читайте! Хай не буде у вас жодного дня,щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги.

четвер, 8 квітня 2021 р.

Нам без книги ніяк не можна. Знайомство учнів 1-5 класів з новими книгами. Роузі Бенкс серія книг "Таємне королівстао": "Сяючий берег", "Чарівна гора", "Заворожений палац".

середа, 7 квітня 2021 р.

Всесвітній день здоров'я.

Всесвітній день здоров'я щорічно відзначається 7 квітня. Мета свята - привернути увагу до проблем охорони здоров'я та необхідності розгорнутої і всеохопної профілактики захворювань, здорового способу життя. Побажання доброго здоров'я вже стало традицією. Будьте здорові і дбайте про своє здоров'я і здоров'я своїх близьких, адже це запорука щасливого життя.

вівторок, 6 квітня 2021 р.

Мугутність, мудрість і краса літератури. Спершу треба вчитися,а потім уже читати. Це закон.Адже людина,щоб прилучитися до чарівного світу книги, повинна насамперед подолати грамоту,мусить навчитися читати. Будь-яка галузь знань, чи то математика,чи географія,чи фізика, чи історія, готує нас до найкращого сприймання книг.Могутність,мудрість і краса літератури відкривається у всьому своєму безмежжі тільки перед людиною освідченою і допитливою.