неділя, 31 травня 2020 р.

1 червня День захисту дітей

1 червня світ відзначає День захисту дітей, який має на меті привернути увагу до захисту їхніх прав. Це ще один привід згадати, наскільки важливою є допомога дітям та виховання. Зібрали для вірші та привітання до Дня захисту дітей, які нагадають вам про найважливіше в житті кожного з нас.
У 2020 році День захисту дітей припадає на понеділок, 1 червня. Його святкують щороку, починаючи із 1998-го. У цей день варто вкотре нагадати, що саме ми, дорослі, відповідаємо за добробут та щастя своїх чад, тому турбота про них і захист їхніх прав є нашим головним обов'язком.
Сьогодні прозвучать привітання на адресу кожної дитини, до них долучаємося і ми! Зичимо всім хлопчикам та дівчаткам міцного здоров'я, успіхів у навчанні та веселих канікул.
До вашої уваги вірші до Дня захисту дітей українською мовою, які стануть у пригоді як дорослим, так і винуватцям свята. Зберігайте, вчіть або ж надсилайте смс з побажаннями щастя і добра для всіх діток!

Вірші до Дня захисту дітей

***
Ось ми і дочекались літа,
Перше червня – ваша втіха,
Бо цей день у всьому світі,
Приурочили нашим дітям!
Все навкруги у квітах,
Променів сонця багато –
На планеті Земля наші діти
Відзначають нині свято.
***
Діти з долоньок
сонечко склали,
Щоб неодмінно
люди всі дружили,
Щоб це сонце
для людей сяяло,
У кожне віконце
в гості забігало.
Щоб було багато
у дітей іграшок,
Щоб не стріляли
дорослі з гармат,
Щоб припинилися
війни все на світі,
Щоб посміхалися,
а не гинули діти.
***
Найпрекрасніша пора
Дитинства безпосередні роки,
Хліб і кухоль молока з ранку,
І на вулицю! Там повна свобода.
Немає проблем, не потрібно їх вирішувати,
Ні турбот важких і прорахунків,
Можна подвиги геройськи здійснювати
Для принцес і для всього народу.
Шкода, що тут залишитися назавжди
Неможливо, терміни підтискають,
А підеш – ніяк і ніколи
Тут вже назад не приймають.
Так давайте ж від усіляких негараздів,
Захистимо дітей, подаруємо щастя,
Поваги гідний той народ,
Де такий закон стоїть при владі.
***
Дитинство наше – в нас одне,
І хай це кожен пам'ятає !
Дитячі душі на Землі
Нехай ніхто не ображає
Нехай не кривдить діточок.
Нехай не лає за провини.
Згадай! Дорослий – ти "синок"
Недавно був також дитина.
Не раз нашкодив просто так,
Не раз не слухав маму й тата,
А ще дражнили всіх підряд …
Сестру, сусідів, свого брата.
Це все робив Ти не зі зла,
Не з користі, чи лицемірства.
Робив це все – лише з добра,
Не мав в душі тоді Ти звірства.
Тому любіть своїх дітей.
Учіть в любові світ пізнати.
Та у День Захисту Дітей
Навчіться їх не ображати!


пʼятниця, 29 травня 2020 р.

Роальд Дал "Чарлі і шоколадна фабрика"

Хлопчик Чарлі Бакет мешкає зі своєю родиною в дерев'яній хатинці на краю великого міста. Його родина налічує шестеро людей: тато і мама Чарлі — пан і пані Бакети; батько й мати пана Бакета — дідунь Джо та бабуся Джозефіна; батько й мати пані Бакет — дідусь Джордж і бабуня Джорджина. Хатинка Бакетів мала лише дві кімнати і одне ліжко. Тому жилося їм не дуже зручно.

Плакат фільму «Чарлі і шоколадна фабрика»
Із усієї родини працював лише пан Бакет (на фабриці зубної пасти). Тому грошей не вистачало навіть на харчі.
Попри всі негаразди, Бакети жили дружньою родиною.
Мрією малого Чарлі був шоколад. Він захоплювався історією шоколадної фабрики Віллі Вонки, навіть складав свою шоколадну фабрику з кришечок від зубної пасти, які приносив додому батько.
Віллі Вонка — легендарний кондитер, що створював дивовижні ласощі і відкрив найбільшу у світі шоколадну фабрику. Всі заздрили успіхові Вонки, тому якось конкуренти вкрали всі його секрети. Вонці довелося закрити свою фабрику.
Проте нещодавно фабрика знову почала працювати. Ніхто не бачив працівників, що туди заходили, але вранці з фабрики виїжджали машини із найкращим у світі шоколадом і розвозили його по всьому світові. А в місті з'явилися оголошення, що Віллі Вонка поклав у шоколадки 5 золотих квитків. Ті, хто їх знайдуть, матимуть змогу побувати на шоколадній фабриці. Віллі Вонка визначить переможця, що отримає значно цінніший приз.

Гості фабрики та Віллі Вонка дивляться, як Августа Ґлупа засмоктує труба
Звісно, Чарлі дуже хотів би побувати на шоколадній фабриці Вонки. Але він може скуштувати шоколад один раз на рік — на свій день народження.
Тим часом по телевізору Бакети дізнаються про перших володарів золотих квитків. Перший квиток знаходить товстий хлопчик Авґуст Ґлуп, що тоннами їсть шоколад щодня. Другою — Верука Солт — донька мільйонера, який виконує всі забаганки своєї дитини (коли дівчинці набридли всі її численні хатні тварини, вона попросила в батька золотий квиток. Той поскуповував шоколад Вонки тисячами паків, зупинив свій завод для того, щоб працівниці цілодобово розкривали шоколадки). Третій квиток отримала цілеспрямована дівчинка Віолета Бореґард, що не звикла програвати. І четвертий квиток — хлопчик-геймер Майк Тіві, що зламав систему і, купивши одну-єдину шоколадку, здобув квиток.
Батьки Чарлі вирішили подарувати цьогорічну шоколадку синові на тиждень раніше від його Дня народження. Проте там не виявилося квитка.
Дідунь Джо бачив, як його онук мріє потрапити на фабрику Вонки, тому віддав свої останні гроші на ще одну шоколадку. Але і там щасливого квитка не виявилося.
Чарлі, затамувавши подих, чекав, коли знайдуть останній квиток. Він був знайдений в Росії. Остання надія Чарлі згасала.

Чарлі Бакет
Проте вранці хлопчик дізнався, що квиток був фальшивим. І тут сталося диво. На холодній засніженій дорозі Бакет знайшов грошову купюру. Не роздумуючи, він побіг до магазина і придбав шоколадку. І там знайшов золотий квиток. Побачивши це, покупці пропонували Чарлі велосипед, гроші, лиш би той віддав їм квиток. Але Чарлі не міг відмовитися від своєї мрії. Він побіг додому розповідати про свою радість родині.
Чарлі розумів, як скрутно вони живуть. Тому вдома запропонував батькам обміняти квиток на гроші. Але батьки із розумінням поставилися до сина. Вони вирішили, що грошей кожен день друкують дуже багато, а квитків Вонки усього лише 5. Отже, Чарлі потрапить на шоколадну фабрику.
Супроводити його зголосився дідунь Джо, що працював у молодості на фабриці.
Наступного дня — 1 лютого — п'ятеро дітей зі своїми батьками стоять в очікуванні біля фабрики. Ворота відчиняються, запрошуючи їх пройти. Зустрічає гостей лялькова композиція з піснею про Віллі Вонку (під час співу почалася невелика пожежа). Нарешті, гості бачать і самого Віллі Вонку. Він радо зустрічає їх і показує всі дива своєї фабрики — в першій кімнаті все їстівне — дерева, навіть трава. Для того, щоб змішувати шоколад (який тече рікою), Вонка використовує водоспад. Солодку вату можна отримати, обстригши рожевих овець, збиті вершки — збиваючи корів. Всі діти не розуміють, як працює Віллі Вонка і вважають його чудернацьким диваком. Лише Чарлі зрозумів, що на шоколадній фабриці не можна шукати сенсу — у цукерок сенсу нема.
Далі діти по одному змушені залишити екскурсію. Спочатку ненажера Авґуст Ґлуп падає у шоколадну ріку і його засмоктує труба. Далі Віолета Бореґард, що має нагороду за найдовше вживання жувальної ґумки, попри попередження Віллі Вонки, з'їдає ще не випробовану ґумку і перетворюється на чорницю. Верука Солт не слухає батька й Віллі Вонку і намагається отримати білку, що лускає горіхи, після чого потрапляє у сміттєпровід. І нарешті Майк Тіві телепортується за допомогою винаходу Вонки і стає дуже маленьким.
Лишається тільки Чарлі. Вонка демонструє йому свій найулюбленіший винахід — прозорий ліфт. Так вони добираються до хатинки Бакетів. І Вонка розповідає Чарлі про головний приз на його екскурсії. Ним є сама Шоколадна фабрика.

Пан та пані Бакети, Чарлі і дідунь Джо
Під час того, як перукар займався волоссям кондитера, Віллі Вонка побачив у себе сиву волосину. І зрозумів, що йому треба буде передати свою улюблену фабрику комусь. Так він і вигадав створити 5 золотих білетів для того, щоб знайти свого спадкоємця. Ним виявився Чарлі Бакет. Єдина умова — він має залишити своїх батьків. Чарлі не може на таке погодитись, тому прощається із Вонкою.
Проте згодом Вонка повернувся до Чарлі і розповів йому про своє дитинство. Його батько був стоматологом і вважав цукерки найнепотрібнішою річчю у світі, що тільки псує зуби дітям. А коли Віллі вперше покуштував шоколад, то зрозумів, що це стане справою його життя. І оскільки батько ніколи не змирився б із цим, він втік з дому.
Проте Чарлі пояснив Віллі, що батьки намагаються допомогти дітям, вберегти їх від фатальних помилок. Вони разом йдуть до дому Вонки. Віллі дізнається про те, що його батько пишається ним і любить його попри все на світі.

Джонні Депп в ролі Віллі Вонки
Із того часу в Бакетів справи пішли найкращим чином. Чарлі став працювати разом із Віллі Вонкою, а кондитер розташував їх дерев'яний будиночок всередині своєї фабрики.

вівторок, 26 травня 2020 р.

23 докази, що книги роблять нас кращими

23 докази, що книжки роблять нас кращими

Усі ми чули, що читання корисне. Але в чому саме полягає ця користь? Ось результати деяких досліджень, які розкажуть, які саме навички розвиваються, коли ми читаємо.
1. Читання зменшує стрес.
Гуляєте або слухаєте музику, щоб позбутися стресу? Вчені з університету Сассекса вважають, що замість цього вам варто почитати книжку. Читання визнали найефективнішим способом зняти стрес. Вже шість хвилин читання знижують рівень стресу на 2/3.
2. Читання допоможе позбутися безсоння.
Читання – один з найефективніших способів розслабитися і налаштуватися на сон. Яскраве світло від телевізора чи телефону посилає у мозок сигнал, що пора прокидатися. Читання книжки з приглушеним освітленням має зворотній ефект – мозок розуміє, що треба відпочити.
3. Читання робить вас більш чуйними.
Читаючи, ви, безсумнівно, співпереживаєте героям книжки. Дослідження свідчать, що, переймаючись художнім твором, людина вчиться співчувати і емоційно розуміти іншу людину в реальному житті.
4. Читання покращує функціонування мозку.
Вчені з університету Еморі довели, що після читання книжки в людини на кілька днів підвищується рівень інтелекту. Автори дослідження стверджують, що читання збільшує кількість нервових зв’язків у мозку людини на фізіологічному рівні.
5. Книжки-самовчителі допомагають боротися з депресією.
Згідно з даними шотландського дослідження, читання самовчителів є ефективним способом лікування депресії. Пацієнти, яким запропонували такі книжки, через рік показали значно нижчий рівень депресії порівняно з пацієнтами, які отримували допомогу лише від свого лікаря загальної практики.
6. Читання робить вас привабливішим.
Високий інтелектуальний рівень робить вас більш привабливим для людей. Можливість підтримати розмову на будь-яку тему і блиснути ерудицією при знайомстві дає більше шансів, що людина віддасть перевагу саме вам.
7. Читання допомагає визначатися з життєвими цілями і давати раду труднощам.
Вчені з Університету штату Огайо визначили, що чим більше людина читає, тим більше вона ідентифікує себе з персонажами книги, переносячи тим самим їхню модель поведінки у своє життя. Так книжка може допомогти зустріти любов усього життя, подолати труднощі і просто наслідувати хороший приклад.
8. Люди, які читають, соціально активніші.
Дослідження, яке провів Національний фонд мистецтв, показало, що люди, які читають, беруть значно активнішу участь в діяльності культурних та громадських організацій і співтовариств.
9. Читання покращує пам’ять і розумові здібності.
Завжди, коли ви читаєте, ви тренуєте мозок. Кожного разу він створює нові зв’язки для зберігання отриманої інформації. Дослідження виявили, що у людей, які постійно читають і пишуть, зниження розумової діяльності відбувається значно повільніше, ніж у тих, хто рідко дає мозку такі навантаження.
10. Читання розширює словниковий запас.
Коли ви читаєте, то стикаєтесь зі словами, які зазвичай не використовують у розмовній мові. Якщо слово незнайоме, не обов’язково шукати його в тлумачному словнику. Інколи його значення можна зрозуміти зі загального змісту. Читання, окрім цього, сприяє загальній грамотності.
11. Читання розвиває ваші письменницькі здібності.
У процесі читання ви переймаєте стиль і манеру писання автора книжки. Так само, як прослуховування музики може вплинути на стиль музиканта, так і письменник впливає на здібності до письма того, хто читає його книжку.
12. Люди, які читають, часто більш розвинуті фізично.
Дослідження показують, що люди, які читають, частіше роблять фізичні навантаження. У тренажерному залі вони займаються довше і краще пропрацьовують вправи.
13. Читання допомагає бути відкритішим.
Таку точку зору підтримує опубліковане в журналі «Creativity Research Journal» дослідження: література відкриває розум для нових ідей. Більше того, люди, які щойно прочитали коротеньку історію, менше потребували усамітнення.
14. Читання полегшує вивчення іноземних мов.
Регулярне читання допомагає легше розуміти і запам’ятовувати новий матеріал, особливо при вивченні нової мови.
15. Читання розвиває вміння слухати.
Як не дивно, читання покращує навички аудіювання, полегшуючи для розуміння лексику і граматику. Особливо яскраво це проявляється, коли читаєш вголос.
16. Читання розвиває творчі здібності.
Коли педагоги університету Обафемі Аволау включили тематичні комікси в освітню програму молодших класів, вони помітили, що суміш картинок і слів підвищує творчі здібності дітей. Так само книги впливають на дорослих.
17. Читання може попередити хворобу Альцгеймера.
Різноманітні дослідження показали, що читання робить людей менш схильними до хвороби Альцгеймера. Мозок, як і будь-який інший орган, має потребу в підтримці і зміцненні за допомогою вправ. І читання – це ідеальний спосіб.
18. Спільне читання покращує стосунки батьків і дітей.
Психологи стверджують, що під час спільного читання між батьками й дітьми встановлюється особливий зв’язок, який ніколи б не виник під час спільного перегляду телевізора чи інших подібних розваг.
19. Читання допомагає справитися з фінансовими труднощами.
Згідно зі статистикою, 43% дорослих людей з низьким рівнем навиків читання живуть бідно. Серед читачів з високою грамотністю таких лише 4%.
20. Діти, які читають книжки, набагато краще справляються з навчанням.
Дослідження підтвердили, що діти, які багато читають і отримують від цього задоволення, набагато краще дають собі раду в школі. При цьому вони показують хороші результати не тільки в граматиці, але й в математиці.
21. Читання допомагає реабілітувати злочинців.
Одне дослідження показало, що злочинці, які пройшли курси підвищення грамотності за ґратами, на 30% рідше скоюють правопорушення після звільнення.
22. Читання робить вас добрим розповідачем.
Чим більше чужих історій ви читаєте, тим краще будете розповідати свої. Ви навчитеся краще відфільтровувати непотрібну інформацію і краще подавати потрібну. Чим захопливішими будуть ваші історії, тим цікавішою людиною ви будете здаватися для інших людей, тим переконливішими будуть для них ваші слова.
23. Читання спонукає робити світ кращим.
Активні читачі в три рази частіше займаються благодійною і волонтерською діяльністю. Читання спонукає нас співпереживати тим, кому погано, і подавати таким людям руку допомоги.

понеділок, 25 травня 2020 р.

7 книг Всеволода Нестайка

7 книг Всеволода Нестайка, які ви повинні прочитати з дитиною


Всеволод Нестайко – український Марк Твен. Його твори незмінно викликають посмішку у всіх поколінь читачів. «Тореодори з Васюківки» – одна з найвеселіших книг у всій шкільній програмі. За словами Івана Малковича, був час, коли тираж «Тореодорів» перевищував тираж найкращого тому про Гаррі Поттера.
Нестайко народився в Бердичеві, проте з трьох років жив у Києві. На відміну від більшості своїх героїв, у письменника було важке дитинство: батька в 1933-м репресували, шкільні роки припали на час окупації. Саме тому альтернативним дитинством для Нестайко стали його книги – від першого оповідання в 24 роки й до останнього твору.


Книга про пригоди двох школярів, які ніколи не нудьгували на літніх канікулах, не раз перевидавалася й отримала чимало нагород (серед них Премія ім. Лесі Українки та місце в Особливому почесному списку імені Г. К. Андерсена). Кілька зарубіжних нагород отримала й екранізація, яку так і не показали на батьківщині письменника.
Сучасні діти не влаштовують в селі кориду з коровою і не риють метро під свинарником, але це і не важливо. У центрі Нейстайкових пригод завжди справжня дружба і фантазія без кордонів. Саме вона пов’язує школярів Яву і Павлушу – хлопців, з якими хочеться дружити кожній дитині.
Роман складається з трьох епізодів: «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець з тринадцятої квартири» і «Таємниця трьох невідомих».


Все почалося з того, що Нестайко приснився сон: маленький сонячний зайчик малював пензликом на його щоках ластовиння. Письменник прокинувся і захотів написати історію про місце, де живуть ці створення.
В Країні Сонячних Зайчиків все веснянкуваті, рудоволосі й працюють в цирку. Однак є у них і вороги – хулігани з країни хуліганів.
У цій історії теж три частини: «В Країні Сонячних Зайчіків», «Чарівне дзеркальце, або Незнайомка з Країни Сонячних Зайчіків» і «В Країні Місячніх Зайчіків».


«Незвичайні пригоди в лісовій школі» – одна з найулюбленіших історій всіх малюків. Зайченя Кося Вухань і їжачок Колько Колючка дорогою в лісову школу з боягузок перетворюються в сміливців і героїв і рятують звірів (навіть тих, які хуліганять).
До видання 2010 «Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя« (продовження серії) ілюстрації малювали діти 6-11 років, які брали участь в конкурсі видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га».

4

Маленький журавлик вирушає на пошуки свого нового друга – чижика Ціві-Тівіка. Попереду його, звичайно ж, чекають пастки підступного кота і небезпеки великого міста. Але будьте впевнені, сміливість і кмітливість журавлика допоможуть йому стати справжнім героєм і знайти друга.

5

Женя Кисіль і Віталік Дорошенко – звичайні київські школярі. Вони ніколи не думали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини. Але хіба можна залишитися осторонь, коли поруч відбувається таке і допомога потрібна капітанам міліції? У цій книзі Нестайко запрошує юного читача приєднатися до пригод, взяти участь в розслідуванні й опинитися один на один з загадками, які не може пояснити сучасна наука.

6

Історія про київське шкільне життя хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-Б та фантастичні подорожі в минуле і майбутнє разом зі старим клоуном і чарівником Чаком. Читачі побачать Київ і його жителів в різні часи – від Ярослава Мудрого до кінця ХХ століття.

7

Це книга про казкові пригоди двох школярів і чарівних окулярів, які вони то знаходять, то втрачають протягом усієї повісті. Є там і симпатичні однокласниці, і чарівники, і козаки. Книга для дітей молодшого та шкільного віку.
Приємного вам читання і казкових відкриттів!

Джерело: Наш Киев 

пʼятниця, 22 травня 2020 р.

10 книг, які можна прочитати за один вечір

10 цікавих книг, які можна прочитати за один вечір

Якщо довгі та заплутані романи ви читаєте тижнями і в кінці книги вже забуваєте, що відбувалося з героями на початку. Якщо у вас напружений графік та на читання просто не вистачає часу. Якщо ви хочете «ковтнути» книгу за кілька годин, то цей список стане у пригоді. Ми зібрали 10 захопливих книг до 200 сторінок.

2
Стівен Гокінґ та Леонард Млодінов «Найкоротша історія часу» — 160 сторінок

Гокінґ – один з найвизначніших фізиків сучасності, популяризатор науки та оптиміст. У співавторстві з Млодіновим він написав книгу, яка розповість про Великий Вибух, розширення Всесвіту, мандрівки в часі, відносність та вкотре нагадає у якому прекрасному та таємничому світі ми живемо.
Напевно, фізика ще ніколи не була настільки зрозумілою та цікавою.

1
Катерина Бабкіна «Шапочка і кит» — 60 сторінок

Дитяча казка, яку має прочитати кожен дорослий. Це добра і світла історія про хлопчика, який лікується від лейкозу. Він не знімає шапочку, тому його так і називають – Шапочка. Одного разу Шапочка зустрічає кита, вони стають друзями.
Чудово доповнюють видання ілюстрації Юлії Пилипчатіної. За настроєм «Шапочка і кит» чомусь нагадує «Маленького принца» (якого ви, до речі, також можете легко перечитати за вечір) і залишає таке ж сильне враження.

3

Думка про те, що все у світі вже створено, декого може довести до депресії та змусити перестати взагалі займатися творчістю. Втім, письменник і художник Остін Клеон знаходить (і радить знаходити всім) у цьому натхнення. Автор вчить, як правильно «красти» чужі ідеї та створювати шедеври.
«Ці ідеї адресовані всім, хто намагається впустити трохи креативності у своє життя та роботу.» — описує свою книгу Клеон.

4Анджела Нанетті «Мій дідусь був черешнею» — 135 сторінок

Хлопчик Тоніно має дідуся і бабусю у місті та в селі. Втім, сільське життя (наповнене пригодами і чудасіями) йому подобається більше. В дідуся Оттавіано він вчиться мудрості та того, що «доки тебе хтось любить, померти неможливо».
Історія дорослішання з усією радістю та сумом – точно, як у житті. Ймовірно, тому казка італійської письменниці стала настільки популярною у світі.

5
Річард Бах «Джонатан Лівінгстон, мартин» — 128 сторінок

Притча від письменника-пілота про чайку Джонатана, що найбільше на світі любила літати. Один з найбільш знакових творів автора.
Джонатан Лівінгстон не розуміє інших чайок, які тільки й думають, що про їжу та безпеку, його мрія – дізнатися все про мистецтво польоту та свободу. А коли є учень, то знаходиться і вчитель.

6Франко Армініо «Листівки з того світу» — 144 сторінки

Кожна листівка – розповідь про останній день іншої людина. Найбільш моторошно, що мерці в неочікуваній книзі Армініо говорять від першої особи.
Свій твір автор присвятив батькові. Мабуть, головна цінність «Листівок з того світу» у тому, що вони змушують ще більше любити життя.

7
Шейн Джонс «Залишаємося зимувати» — 160 сторінок

Головний герой цієї атмосферної книги – Лютий. Від нього, а отже і від вічної зими, потрібно рятувати місто.
Що цікаво, у книги Шейна Джонса приголомшлива історія успіху. Спершу її надрукували у маленькому видавництві тиражом у 500 примірників, але, після низки позитивних відгуків критиків та читачів, на твір чекало міжнародне визнання.

8
Джоан Роулінг «Фантастичні звірі і де їх шукати» — 128 сторінок

Ця невелика книга – підручник, по якому вчився Гаррі Поттер та інші чарівники. З нього ви дізнаєтеся про казкових тварин, які населяють магічний світ.
У 2016 році шанувальники потеріани мали змогу оцінити однойменний фільм, який розповідає про чарівника, який уклав цей підручник — Ньюта Скамандера.
Втім, якщо ви не хочете брати у руки підручник (навіть, магічний), то рекомендуємо «Казки Барда Бідла» — улюблену книгу всіх маленьких чарівників.

9
Амелі Нотомб «Страх і трепет» — 160 сторінок

Найвідоміший твір авторки. У цій книзі Амелі розповідає власну історію. Нотомб народилася в Японії, втім потім звідти переїхала. У дитячих спогадах Японія здавалася їй прекрасною. Наскільки ж здивувалася і розчарувалася Амелі, коли приїхала на свою батьківщину вже дорослою.
«Страх і трепет» дозволяє поринути у культуру, яка є настільки незвичною для європейців.

10
Террі Пратчетт «Кіт без прикрас» — 160 сторінок

Якщо ви любите котів, то ця книга точно повинна бути першою у списку. Адже з неї ви дізнаєтеся про них практично все – справжні породи (кіт-мандрівник, кіт з мультфільму, чорний кіт з білими лапами…), їхні загадки (наприклад, що означає «м’яв»), їхні мрії, думки та багато іншого.
Можливо, ви тільки хочете завести кота, тоді поради Террі Пратчетта також стануть у нагоді. Він розповідає, як назвати улюбленця, чим його годувати і як взагалі жити з ним під одним дахом.

Яна Онишкевич