пʼятниця, 27 квітня 2018 р.


Наше життя – це постійна взаємодія з природою, тож не існує такої діяльності, яка б не впливала на довкілля. Сьогодні ми все частіше чуємо слова «екологія», «Забруднення навколишнього середовища», «забруднене довкілля»… Нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великим нещастям, бідами усього людства. У долі природи – наша доля, і ми повинні зробити усе для того, щоб допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя у наступних поколіннях. Що ж можемо ми, школярі, зробити для навколишнього середовища? 
        Сьогодні у бібліотеці Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів нас зібрав загальний біль. Біль памяті про 26 квітня 1986 року. Минуло уже 32 роки, а ми відчуваємо звідусіль відлуння драми нашого століття.
Класними керівниками 2- 4 класів та бібліотекарем школи  26 квітня були проведені виховні години до 32 річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Учні ознайомилися з книжково – ілюстративною виставкою «Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті ». Школярі та вчителі  хвилинною мовчання вшанували пам”ять загиблих героїв, які ціною власного життя врятували країну. Таке не повинно повторитися…
Продовжуючи план заходів учні 7-8 класів під керівництвом педагога –організатора Юлії Губенко та бібліотекаря школи Марії Шарко  підготували виступ екологічної  агітбригади «Ми – земнії дозорці».
Природа Землі  незвичайна і неповторна. Щедра і привітна наша Земля, та віднедавна важко їй живеться. Необдуманими діями в природі люди, образно кажучи, самі пиляють гілку , на якій сидять. Екологічну рівновагу на Землі порушено. Відбуваються незворотні зміни в природі. Почастішали екологічні катастрофи. Радіоактивність на Землі підвищена. В умовах забруднення середовища загибель живої природи стала першою проблемою сьогодення. Переглянувши виступ агітбригади  «Ми – земнії дозорці»  всі присутні повинні  зрозуміти і задуматись хто в цьому винен. А вина у цьому Людина.
Давайте разом всі візьмемось
Сади вишневі відновлять
Поки не пізно, схаменімось,
Щоб злу новому не бувать !
По закінченню агітбригади відбувся ярмарок екологічно чистих товарів. За виручені кошти буде придбано очисні фільтри для питних фонтанчиків.










четвер, 26 квітня 2018 р.


Гірчить Чорнобиль крізь роки гірчить…
Чорних дат у людства є немало.
Кожна з них – це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало,-
Вибух на Чорнобильській АЕС.
                Сьогодні у бібліотеці Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів нас зібрав загальний біль. Біль памяті про 26 квітня 1986 року. Минуло уже 32 роки, а ми відчуваємо звідусіль відлуння драми нашого століття.
Класними керівниками 2- 4 класів та бібліотекарем школи  26 квітня були проведені виховні години до 32 річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Учні ознайомилися з книжково – ілюстративною виставкою «Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті ». Школярі та вчителі хвилинною мовчання вшанували память загиблих героїв, які ціною власного життя врятували країну. Таке не повинно повторитися…







вівторок, 17 квітня 2018 р.

О.Коломієць "Фараони"



     















  В Клубівській ЗОШ І-ІІІ ст. 3 квітня була проведена вистава О.Коломійця "Фараони". Виставу підготували класний керівник Губенко Ю.М. та бібліотекар Шарко М.Г.,учні 10 класу.

Цікаві факти про книги

    Історія виникнення  бере свій початок з тих часів, коли створивши , людство починає шукати способи матеріалізувати свої думки, передати наступним поколінням накопичені століттями знання та досвід.
До винайденняЙоганом Гутенбергом (1400-1468) книгодрукування, книжки були рукописні, наприклад  із текстом "Іліади" Гомера довжиною близько... 150 метрів.
У бібліотеці індійського міста Адьяр зберігаються сотні книжок, що писалися на аркушах, виготовлених з пальмового листя. Сторінки таких книжок прикрашали золотом, дорогоцінним камінням.
Серед старовинних монгольських і тібетських книг є справжні манускрипти, тексти яких писалися сумішшю золота, срібла, коралів, перлів, бірюзи, глазурі, перламутру, сталі та міді. Є тут також книжки з текстами, вишитими по шовку та сап’яну різнокольоровими нитками... без жодного вузлика.
Ще одна унікальна книжка, сторінки якої зроблені із срібла, а букви "написані" золотом. На виготовлення такого ювелірного шедевру було витрачено більш ніж 50 кілограмів золота та близько 600 кілограмів срібла.
В наші часи з’явилася "". Виготовив її коваль Костов з болгарського міста Враца. Книга, 22 сторінки якої зроблені із... заліза, важить близько 4 кілограмів, хоча розміри її звичні – 18 на 22 сантиметри.
Серед книжок зустрічаються справжні велетні. Так, одним з найтовщих романів, напевно, слід вважати "Кларису" – роман англійського письменника Семюела Річардсона. Він містить 984 870 слів, майже на 200 тисяч слів більше, ніж у Біблії. Роман побачив світ у середині XVIII століття.
Але пальма першості у створенні подібного роману належить японському письменникові XIX століття. Автор працював над ним 40 років. Роман складається із 100 томів по тисячі сторінок у кожному, вага одного примірника 60 кілограмів. У романі налічується майже 32 мільйони слів.
Не менш цікаве і "", яке зберігається у королівській бібліотеці в Стокгольмі. Його обкладинка зроблена з дубових дощок товщиною 4 сантиметри, а прикрашають книгу масивні защіпки з кованого заліза. На виготовлення пергаментних сторінок пішло понад 100 козячих шкір.
З виданням "Історії Південної півкулі", що було видруковано у США, можливо знайомитися лише за допомогою... спеціального двигуна, адже важить вона 225 кілограмів, в розгорнутому вигляді її ширина дорівнює 2 метри 70 сантиметрів, а висота – 2 метри.
А ось мода на так звані мініатюрні книжки виникла наприкінці XVIII століття, завдяки примхам Марії-Антуанетти, яка забажала носити улюблені книжки... в рукавичці. Однак ще задовго до цього робилися спроби виготовлення таких оригінальних видань. Прародителькою їх можна вважати старовинну рукописну мініатюрну книгу, яка зберігається в Єреванському книгосховищі Матенадаран. ЇЇ вага лише – 19 грамів.
Найменша книжка видана у 1896 році в італійському місті Падуя, її розмір 16 мм х 11 мм, що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки. У цій книзі надрукований лист Галілео Галілея.
Одна з найбільших бібліотек світу – Національна  США. Заснована вона у 1800 році. Її книжковий фонд налічує 40 мільйонів примірників.
Найбільша  в Україні – Національна  України ім. В.І. Вернадського. Заснована вона у 1714 році.
Найперший у світі буквар з’явився в Англії у 1491 році. Написаний він був латинською мовою.
На стінах храму у Фівах висічений древній літопис. Стіни храму є своєрідною книгою, найбільшою у світі за своїми розмірами, оскільки кам’яні "сторінки" її сягають сорока метрів завширшки.